Pranie tapicerki samochodowej krok po kroku

pranie tapicerki samochodowej czyli mycie samochodów zapewnia firma sprzątająca piotrków trybunalski

Każdy chce cieszyć się posiadaniem pięknego samochodu, nie tylko od strony zewnętrznej, ale również od wewnątrz. Będzie to możliwe, jeśli co pewien czas zdecydujemy się na pranie tapicerki samochodowej. Jak to dokładnie wygląda i dlaczego zadanie to warto powierzyć profesjonalistom? Postaramy się to pokrótce wyjaśnić.

Dokładne odkurzanie samochodu

To pierwszy krok, do którego należy podejść bardzo dokładnie. Jedynie dzięki temu będziemy mogli usunąć niemal 75% większych i mniejszych zanieczyszczeń. To często zabrudzenia, które się nie rozpuszczają, czyli najczęściej piasek, kurz, inne rzeczy. Bardzo dokładnie należy odkurzać, uwzględniać także takie miejsca, jak pod tylną kanapą, między fotelami a tunelem środkowym, pod fotelami przednimi. Ważna jest również sama podsufitka, natomiast do jej czyszczenia używamy odpowiedniej końcówki do odkurzacza z miękkim włosiem.

Pranie tapicerki samochodowej i wykładzin

pranie tapicerki samochodowej gwarantuje firma sprzątająca piotrków trybunalski, tomaszów mazowiecki i bełchatów

To drugi krok, który rozpoczynamy po odkurzaniu, jak i wyczyszczeniu elementów plastikowych wewnątrz auta. Nie chcemy przecież, aby zabrudzenia z takich miejsc zagroziły tapicerce bądź wykładzinie w naszym samochodzie. Pranie tapicerki rozpoczyna się od podsufitki, boków, foteli i podłogi. Dzięki temu wszystko jest wyczyszczone tak, jak należy.

Pranie wykładzin i foteli

Tutaj należy być bardzo dokładnym, ponieważ przemoczenie foteli może stanowić dla nich poważne zagrożenie. Dodatkowo w takim momencie przede wszystkim skupiamy się na materiałach obiciowych. Dopiero zastosowanie odpowiednich środków, jak i ciepłej wody, skutecznego odkurzacza, jest w stanie przyczynić się do uzyskania jak najlepszego efektu. To skłania wielu z nas do tego, aby poznać możliwości, które w tym kierunku posiada firma sprzątająca, która w swojej ofercie posiada również mycie i czyszczenie samochodów. Pod jakim względem jest ona dobrze przygotowana? Zobaczmy poniżej.

Dlaczego firma sprzątająca to najlepszy wybór

pranie tapicerki samochodowej firmy sprzątającej czyścioszek piotrków trybunalski bełchatów i tomaszów mazowiecki

Zdarzało się, że wielu właścicielu różnych aut samodzielnie zdecydowali się na pranie tapicerki samochodowej. Jakie były tego efekty? W przeważającej części bardzo słabe. Tak naprawdę nie posiadali wszystkich środków i doświadczenia. I przez to przyczynili się do uszkodzenia bądź długotrwałego zniszczenia tapicerki samochodu. Na pewno nie byli z tego zadowoleni. Właśnie dlatego lepiej będzie, jeśli zainwestujemy w profesjonalne pranie tapicerki samochodowej, które zapewnia nam niejedna firma sprzątająca. Płacimy kilkadziesiąt złotych i mamy wszystko wykonane tak, jak być powinno. Zobaczmy, w jaki sposób są często przygotowane takie firmy sprzątające zapewniające mycie i pielęgnację samochodów.

Jak firma sprzątająca dba o poprawne pranie tapicerki samochodowej:

 • posiada sprawdzony sprzęt odkurzająco-czyszczący
 • ma dostęp do najlepszej chemii kosmetycznej i samochodowej
 • zachowuje odpowiednią wysokość temperatur dla wszystkich roztworów
 • przeprowadza właściwie wszystkie zadania mechaniczne
 • nie śpieszy się, aby podczas sprzątania chemia zaczęła skuteczniej działać i przyniosła lepsze efekty

Z czego korzystają firmy sprzątające podczas prania tapicerki samochodowej:

 1. Odkurzacz zapewniający odkurzanie na sucho
 2. Końcówki do odkurzacza
 3. Opryskiwacz ciśnieniowy
 4. Szczotki do czesania obić, włosia i wykładzin.
 5. Szczotki do wcierania presprayu
 6. Ściereczki z mikrofibry
 7. Środki chemiczne – do płukania, odplamiacze, prespraye
 8. Ciepła woda

Jeśli więc chcemy liczyć na pięknie wyczyszczoną tapicerkę samochodową, to zamiast zbytnio oszczędzać, po prostu skorzystajmy z usług profesjonalistów. Na pewno lepiej na tym wyjdziemy my, jak i nasze auto 🙂

 

Podpowiada Firma sprzątająca “Czyścioszek”

Uwielbiamy prać tapicerkę samochodową 

 

 

1 thought on “Pranie tapicerki samochodowej krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *